Δευτέρα 31 Μαρτίου 2008

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ !!!!

Κυριακή απόγευμα στο Λιβαδερό της Κοζάνης. Για την Β' τοπική κατηγορία, η Αναγέννηση, αδιάφορη βαθμολογικά, υποδέχεται την Αναγέννηση Σερβίων, που είναι τελευταία στη βαθμολογία. Θυγατρική ομάδα του Τιτάνα Σερβίων, μονομαχεί τον Ιωνικό Βαθυλάκκου για να σωθεί.

Οι φιλοξενούμενοι παρακάλεσαν τους γηπεδούχους να τους δώσουν το παιχνίδι, το Λιβαδερό όμως αρνήθηκε. Και σαν καλύτερη ομάδα που είναι, προηγήθηκε 5-0 στο ημίχρονο. Ξεκινάει και το δεύτερο ημίχρονο, το σκορ διευρύνεται σε 7-1 στο 60' του αγώνα.

Κάπου εκεί άρχισαν να χτυπούν τα τηλέφωνα από το Δήμο Σερβίων, καθώς ήξεραν ότι η ομάδα του Λιβαδερού είχε μια δικαστική εκκρεμότητα για επεισόδια σε παλιότερο αγώνα. Και άρχισαν οι υποσχέσεις για βοήθεια ώστε να αθωωθεί η ομάδα και κάπου οι γηπεδούχοι πείστηκαν.
Και σε λίγα λεπτά το 7-1 έγινε 7-8!

Την Δευτέρα το πρωί στην Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κοζάνης έβλεπαν το φύλλο αγώνα και δεν πίστευαν στα μάτια τους!
Ελληνική ποδοσφαιρική πραγματικότητα... Η ελληνική κοινωνία της αξιοπρέπειας σε όλο της το μεγαλείο!